Dlaczego koncentrator EverFlo jest najlepszy do domowej tlenoterapii?

kobieta korzystająca z koncentratora tlenu

Tlenoterapia domowa kojarzyła się z masywnym sprzętem, który wymagał częstych konserwacji i powodował hałas. Na szczęście to już przeszłość – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii koncentratory tlenu są obecnie łatwe i wygodne w użyciu, a przy tym idealnie spełniają swoją rolę. Takim urządzeniem jest stacjonarny koncentrator EverFlo firmy Respironics. Dlaczego wybrać akurat ten model? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Charakterystyka koncentratora tlenu EverFlo

Urządzenie EverFlo to przede wszystkim kompaktowa konstrukcja, która nie zajmuje dużo miejsca i bez problemu można przechowywać ją w domu. Koncentrator tlenu jest lekki, przez co łatwiej go transportować. Nie wymaga także dużych nakładów finansowych – filtry mogą być zmieniane dopiero po 2 latach, a niski pobór mocy sprawia, że mechanizm zużywa mniej energii i wytwarza mniejszą ilość ciepła. Aparat cechuje się wysoką jakością wykonania i nie wymaga częstej konserwacji. Wpuszczany przepływomierz ogranicza również ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia. Oferując wynajem aparatury tlenowej w Łodzi, gwarantujemy pełną instrukcję obsługi koncentratora EverFlo.

Czy domowa tlenoterapia jest bezpieczna?

Domowa tlenoterapia przy użyciu aparatu EverFlo jest nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim może wpłynąć na znaczną poprawę zdrowia pacjenta z chorobami układu oddechowego. Bezpieczeństwo terapii zwiększa opcjonalny wskaźnik czystości tlenu przy pomocy ultradźwięków. Wskaźnik OPI dostępny jest w poszczególnych modelach aparatu. Trwała kaniula metalowa zmniejsza ryzyko pęknięcia, a platforma butelek nawilżacza dopasowana jest do każdego rodzaju butelki. Korzystanie z tlenoterapii może poprawić wydolność oddechową pacjenta i przyczynić się do ograniczenia infekcji dróg oddechowych.