Przenośny koncentrator tlenu – korzyści i wady

koncentrator tlenowy

Domowy koncentrator tlenu jest zalecany między innymi osobom z chorobami płuc, takimi jak rak płuc, rozedma czy pylica. Sprawdza się również w przypadku osób z trudnościami oddechowymi: astmą oraz POCHP. Innym wskazaniem do stosowania domowego koncentratora tlenu jest bezdech senny, niewydolność krążenia, a nawet uprawianie sportu czy chęć zadbania o kondycję swojej cery.

Czym wyróżnia się przenośny koncentrator tlenu?

Główną zaletą przenośnego koncentratora tlenu jest jego mobilny charakter. Korzystając z takiego urządzenia, odczuwa się duży komfort: koncentrator tego typu umożliwia użytkownikowi swobodne przemieszczanie się – nie tylko pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w domu czy mieszkaniu. Nie musi być używane wyłącznie w domu. Można go stosować w dowolnym miejscu.

Urządzenia te mają jednak pewne wady, do których zaliczyć można nieco mniejszą wytrzymałość w porównaniu do koncentratorów domowych, zasilanych przy pomocy prądu. Maksymalny czas ich użytkowania zostaje znacznie skrócony, kiedy są wykorzystywane codziennie, zamiast sprzętu stacjonarnego.

Co cechuje systemy EverFlo Philips Respironics?

Koncentratory tlenu przeznaczone na wynajem lub na sprzedaż, które są dostępne w naszej ofercie, cechują się przede wszystkim niskim zużyciem prądu w trakcie produkcji tlenu. Poza tym są wyposażone w kontrolę obiegu gazu przez system niskiego ciśnienia, minimalizującego ryzyko wybuchu. Systemy EverFlo Philips Respironics wyróżnia także niska masa urządzenia oraz cicha i wydajna praca.

Nasze domowe koncentratory tlenu zapewniają również możliwość regulowania poziomu przepływu tlenu w zależności od potrzeb danego użytkownika. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do kontaktu. Chętnie opowiemy Ci o specyfice naszych urządzeń.