Jaki koncentrator tlenowy najlepiej sprawdzi się do użytku domowego?

koncentrator tlenowy

Jednym z urządzeń wykorzystanych w medycynie, mających nieoceniony wpływ na zdrowie pacjenta, szczególnie w okresie pandemii koronawirusa, choć nie tylko, jest koncentrator tlenowy. Służy ono do dostarczania pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Koncentratory tlenu stanowią alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem, przy czym są one tańsze i bezpieczniejsze: zastosowanie butli niesie za sobą ryzyko wycieku, co może doprowadzić do wybuchu pożaru.

Kto korzysta z domowych koncentratorów tlenu?

Koncentratory tlenu to urządzenia, które mają szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane między innymi w leczeniu schorzeń układu oddechowego, bezdechu sennego, anoksemii u kobiet ciężarnych, zaburzeń związanych ze starzeniem się organizmu, schorzeń sercowo-naczyniowych, chorób górskich, anoksji u noworodków, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc czy zaburzeń mózgowo-naczyniowych. Korzystają z nich osoby cierpiące na choroby płuc, bezdech senny, a także te, które borykają się z trudnościami oddechowymi lub niewydolnością krążenia. Koncentratory tlenu są też stosowane przez sportowców i w kosmetyce – w celu poprawy cery.

Co powinno cechować domowy koncentrator tlenu?

Domowy koncentrator tlenowy powinien wyróżniać się kilkoma ważnymi cechami. Ważne jest przede wszystkim to, by koszty jego użytkowania nie były zbyt wysokie. Poza tym kluczowa jest jego wysoka jakość. Pacjenci cenią sobie koncentratory tlenu, które są: łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu, ciche, proste w obsłudze, kompaktowe i lekkie, a także niewymagające częstej konserwacji. Dobrze też, jeśli w zestawie z urządzeniem sprzedawany jest cewnik do podawania tlenu przez nos lub maska do podawania tlen z drenem w odpowiednim rozmiarze, a także nawilżacz powietrza.