Koncentrator tlenu do domu – kupić czy wynająć?

koncentrator tlenu

Tlen jest potrzebny do życia. Przerwanie jego dopływu powoduje zgon. Osoby, które chorują na niewydolność oddechową, muszą być podłączone do tlenu, żeby żyć. Aby mogły być hospitalizowane w domu, zamiast w szpitalu jest możliwość wynajęcia koncentratora tlenu. Urządzenie pozwala na poprawę zdrowia chorego lub na przedłużenie jego życia.

Czym jest i kiedy ma zastosowanie koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu jest urządzeniem medycznym, służącym podawaniu choremu powietrza zawierającego zwiększoną ilość pierwiastka. Sprzęt jest prosty w obsłudze, dzięki czemu można go stosować w domu. Dzięki temu pacjent nie musi przebywać na oddziale szpitalnym, co jest ogromnym ułatwieniem dla rodziny i ulgą dla chorego. Aparat stosuje się przy dolegliwościach takich jak np.: astma oskrzelowa, POChP, rozedma płuc, pylica krzemowa, niewydolność krążenia, bóle serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie, udar mózgu, wylew krwi. Wykorzystywany jest także przy schorzeniach kobiecych, alergicznych, zaburzeniach psychicznych, migrenach i wielu innych stanach.

Kupno czy wynajem – co ma większy sens?

Koncentrator tlenu jest doskonałym urządzeniem, bo można uratować życie choremu, gdy nie ma czym oddychać. Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba natychmiast podać tlen osobie, której brakuje powietrza. Kilka minut bywa niekiedy decydujące. Mając w domu osobę chorą, jest koniecznością, więc warto wynająć urządzenie w firmie Koncentratory tlenu łódź. Aparat nie należy do najtańszych, więc nie każdego stać na jego zakup. Zaletą dzierżawy jest możliwość podawania tlenu choremu niemal natychmiast. Korzystając z usług firmy, jest możliwość skontaktowania się o dowolnej godzinie i uzyskanie pomocy. W razie awarii dostarczany jest sprzęt zastępczy.